Akwarium dla bojownika – jak wcale je zaaranżować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować? Bojowniki, ze względu na bliskie piękne ubarwienie, dość często odbierane są do upraw w własnych zbiornikach. Oczywiście jak inne zwierzęta, które znajdujemy na naszych pupili, no i rybki potrzebują specyficznych warunków do jedzenia prawidłowej kondycji i zdrowia.

Niezmiernie istotnym jest, aby dać im jako najkorzystniejsze warunki do wzroście – dzięki obecnemu będziemy mogli zajmować się widokiem pięknych rybek. Co konieczne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli pragniemy zapewnić naszym zwierzętom optymalne warunki do wzroście, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to grona bardzo niebezpieczne – chcą one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W sferach rybki często ulegają dezorientacji i opadają w spokój bądź przejawiają zachowania agresywne.

Aby zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla samego człowieka przeznaczyć co kilka 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ta nasila się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba osobników jest zdrowsza, akwarium powinno być co kilka 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, więc w zbiorniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w miarach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak by możliwe było stałe kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki te są stworzeniami, chodzącymi do szkoły ryb labiryntowych, oraz więc nazywa, że pobierają część potrzebnego im tlenu bezpośrednio z atmosfery. Możemy stwierdzić, jak wynurzają się ponad powierzchnię wody. Dlatego, nasz zbiornik musi być dobro zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Tworzy wtedy również kolejną zaletę – chroni ryby przed zbyt dużym wzrostem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w codziennej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj warto umieścić na kilka roślin, jakie będą służyły schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek lub inne elementy podłoża, jak skały w mocniejszym kolorze. Da nam więc skuteczne warunki do kontroli tych ciekawych rybek. Dno akwarium nie winno być zbyt przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na przykład z glonów). Należy również wymieniać 1/3 wody choć raz w tygodniu, dla zachowania jej jedynej formy.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *