Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasóweczki

Orchidea od lat zachwyca damy swoim urokiem. Tak jak każdy kwiat jest dowodem podziwu.

Mowa kwiatów

Wiązanka kwiatów jest więc świetnym podarunkiem zarówno dla mamy, babci, nauczycielki, jak i dziewczyny. Mimo wszystko przed wręczeniem wiązanki trzeba przemyśleć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym kręgu kulturowym mają swoją mowę. Potrafią mówić więcej niż inne prezenty.
Liczba kwiatów, ich kolorystyka, a nawet stopień rozwinięcia pąków przekazuje pewne informacje. toteż należy zapoznać się z symboliką kwiatów, aby chcąc wyrazić zaufanie nie podarować czasem kwiatu wyrażającego zazdrość. Istnieją kwiaty których należy unikać ze względu na bezwzględnie negatywny wydźwięk. Krokus oznaczający pogardę, czy też petunia wyrażająca niechęć nigdy nie jest dobrym podarunkiem.
Właściwie dobrany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest podarunkiem właściwym na niemal każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów z góry narzucone zasady, dzięki którym bukiet niesie ze sobą treść. kobieta jest w stanie, jeśli tylko zna ten system symboli odszyfrować z wiązanki podziękowanie za miłosne uniesienia, wiadomość, iż jest odrobinę zbyt młoda dla obdarowującego, lub wróżbę rychłych oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.