Rewitalizacja skóry po zimie – jakie sposoby kosmetyczne wybrać?

Poradnik Prasóweczki Prasówki Warto przeczytać

W wypadku wielu spośród nas zima jest głównie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie zapraszają do prace fizycznej. Nie nazywając już nawet o zwykłym spacerze na zdrowym powietrzu… Co bardzo, w stanie zimowym często przywiązujemy mniejszą muszę nie tylko do pamiętania o jakość fizyczną, ale i do kształtu naszej skóry. Na szczęście wiosna jest doskonałym momentem na to, aby powrócić do jakości i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie zabiegi kosmetyczne sprawdzą się w takich formach?

Od czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Gra z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w stanie zimowym, że być różny przebieg. Wiele zależy tutaj zarówno od rodzaju problemów skórnych, jak i pełnej kondycji organizmu i indywidualnych predyspozycji osoby mającej spośród pomocy gabinetu kosmetycznego. W takich okazjach warto również objawiać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości da się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie zawsze można wziąć z niewielu odmiennych zabiegów, ponieważ ich zadanie mogłoby spowodować do nadmiernego obciążenia organizmu.

Kiedy w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która umożliwi na odbudowanie kondycji skóry po okresie zimowym? Najciekawszym podejściem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Jak już wiemy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, czy to pozytywny gatunek i ewentualnie wolno je wypełnić w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych środków jest tak ogromny.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Że byłoby określić nawet jedną kurację kosmetyczną, jakiej w czasie wiosennym, ze względu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, a też bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Jeżeli tylko nie ma różnych przeciwwskazań do określonych kuracji, wynikających np. z naszego stanu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru jesteśmy mnóstwo dobrych metod. Do najłatwiejszych zabiegów w tym poziomie zdaje się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz sposób parafinowy na ręce.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego spełnienia zajmuje się innego rodzaju kwasy, które, w współzależności od sposobie i stanu zaawansowania problemów skórnych, mogą posiadać niższe albo większe stężenie. Peeling chemiczny umożliwia nie jedynie na zdjęcie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje również właściwości pielęgnacyjne i powoduje rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w jakiej do usunięcia martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń wykorzystuje się szpatułki emitującej ultradźwięki. Można ją zrealizować nawet w wypadku cery naczyniowej i delikatnej. Ponadto, peeling kawitacyjny zbiera się dobrze jako środek przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie tylko oczyszcza obszar poddawany kuracji, ale jeszcze poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta technologia zbiera się zarówno w kuracjach wyszczuplających i modelujących sylwetkę, jak oraz w terapiach, jakich priorytetem jest cała poprawa stanu cery. Sposoby tego rodzaju pozwolą na ograniczenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny czas i zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z poziomu medycyny estetycznej, która polega na pełnym wpisaniu w piłkę wybranego preparatu ze składnikami odżywczymi lub leczniczymi. Jedną spośród jej ostatecznych wartości jest to możliwość dostosowania procedury zabiegowej do samego problemu. Co ciekawe, mezoterapia igłowa zbiera się i przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu i rozstępów.

Zabieg parafinowy – jedną z stronie ciała, szczególnie narażonych na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych w stanie zimowym, są dłonie. To oczywiście na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeżeli to borykamy się z faktem wysuszonej i taniej skóry w ziemiach dłoni, dobrym podejściem będzie sposób parafinowy. Preparaty kosmetyczne, jakie są brane w toku wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego regionu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *